Հնարավոր է` Գագիկ Բեգլարյանին ՀՀԿ–ից հեռացնե՞ն
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադառնալով Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի և նախագահի արարողակարգի բաժնի աշխատակից Արամ Կանդայանի հետ կապված միջադեպին՝ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Ռաֆիկ Պետրոսյանն ասել է, թե մամուլում տեղեկատվություն է տարածվել, որ Գագիկ Բեգլարյանը կարող է  նաև ՀՀԿ-ից դուրս գալ։
-Դա կերևա հետագայում։ Տարածվեց տեղեկատվություն, որ նա հրաժարական է տվել ՀՀԿ-ից, բայց դրանից հետո նախագահը մեկնեց,-ասել  է նա։
Ըստ Ռաֆիկ Պետրոսյանի՝ նմանատիպ դեպքերի հետևանքով հնարավոր է, որ էլի պաշտոնյաներ արժանանան Գագիկ Բեգլարյանի ճակատագրին։
-Ինձ թվում է, որ եթե նման դեպքեր գրանցվեն, ապա կշարունակվի այս գործընթացը, որովհետև ՀՀ նախագահը չի կարող և իրավունք չունի նման դեպքերի ժամանակ այլ դիրքորոշում դրսևորել, և կապ չունի, թե տուժողը կլինի հասարակ քաղաքացի՞, թե՞ պաշտոնատար անձ,-ընդգծել է նա։

Гагика Бегларяна исключат из РПА?
Говоря на встрече с журналистами относительно инцидента в связи с бывшим мэром Еревана Гагиком Бегларяном и сотрудником протокольной службы президента РА Арменом Кандаяном, депутат РПА Рафик Петросян заявил, что в прессе распространилась информация о том, что Гагик Бегларян может выйти и из РПА.
«Это будет видно  в будущем. Распространилась информация о том, что он подал заявление о выходе из РПА, однако после этого президент уехал из страны», - отметил он.
По словам Р.Петросяна, вследствие подобных инцидентов, возможно, что и другие должностные лица удостоятся участи Гагика Бегларяна.
«Мне кажется, что если будут зафиксированы подобные случаи, то этот процесс продолжится, потому что президент РА не может и не имеет права в подобных случаях проявлять иную позицию, вне зависимости от того, кто пострадает от этого - обычный гражданин или должностное лицо», - подчеркнул Петросян.