Պետրոս Մակեյանին հրավիրել են ոստիկանություն
Այսօր՝ ժամը 16։00-ին, «Ժողովրդավարական հայրենիք» կուսակցության նախագահ Պետրոս Մակեյանին հրավիրել են Կենտրոնի ոստիկանության հատուք քննչական բաժին հունվարի 10-ին տեղի ունեցած ԱԺ պատգամավորության ընտրությունների ժամանակ 10/09  ընտրատեղամասում արձանագրված ծեծկռտուքի առնչությամբ։ Պետրոս Մակեյանի խոսքերով՝ ընտրատեղամասի մոտակայքում իր, որդու՝ Կարեն Մակեյանի և Սուրեն Մարտիրոսյանի վրա են հարձակվել մի քանի հաղթանդամ սափրագլուխներ և ծեծի ենթարկել, ինչի հետևանքով Կարեն Մակեյանը քթի կոտրվածք է ստացել։ «Ժողովրդավարական հայրենիք» կուսակցության գրասենյակում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ Պ. Մակեյանն ասել է, որ իրեն ոստիկանություն որպես վկա են կանչել, բայց չի բացառում նաև, որ կարող են իր դեմ քրեական գործ հարուցել։
-Քանի որ այդ բանդան դեղերի ազդեցության տակ էր, սկզբում մտածում էի՝ կարող է՝ ինքնագլուխ են փորձել գործել, բայց ոստիկանի հիստերիայի մեջ ընկնելը, և հետագայում, երբ իրենք դիմեցին ոստիկանություն, և նաև ոստիկանության ու դատախազության պաշտոնական հաղորդագրությունները ցույց են տալիս, որ իրենք առնվազն փորձում են պաշտպանել, պարտակել այդ հանցագործներին, իսկ եթե ստացվի մեզ վրա քրեական գործ հարուցել, դրա համար նրանք մատաղներ կանեն։ Ոչ մի բան զարմանալի չէ. մեր 100-ավոր տղաներին ի՞նչ արեցին, կեղծ ցուցմունքով տարան փակեցին։ 1 տարի, 4 ամիս ինձ պահել են։ Ի՞նչ է, ինչ-որ բա՞ն էի արել։

Петрос Макеян был приглашен в полицию
Сегодня в 16.00 часов председатель партии «Демократическое отечество» Петрос Макеян был приглашен в следственный отдел Полиции отдела Центр в связи с потасовкой, произошедшей 10 января на избирательном участке 10/09 во время выборов в депутаты НС. По словам Макеяна, вблизи избирательного участка на его сына Карена Макеяна и Сурена Мартиросяна напали несколько здоровых бритоголовых парней и подвергли избиению, вследствие чего Карен Макеян сломал нос. Во время пресс-конференции в офисе партии «Демократическое отечество»  П.Макеян сказал, что его в качестве свидетеля вызвали в полицию, но не исключается также, что в его отношении могут возбудить уголовное дело.
«Поскольку эта банда была под воздействием лекарств, сначала думал, а может они самостоятельно решили действовать, но истерия полицейского и впоследствии, когда они обратились в полицию, а также официальные сообщения полиции и прокуратуры показали, что они, как минимум, пытаются защитить, скрыть этих преступников, а если получится возбудить против нас уголовное дело, а для этого они готовы приносить в жертву. Ничего удивительного нет, что сделали с сотнями наших парней, с ложными показаниями арестовали. 1 год и 4 месяца меня держали. А что, я что-либо сделал?», - задается вопросом Макеян.