Հարձակում են գործել «Հանրապետություն» կուսակցության գրասենյակի վրա
Վաշինգտոն կատարած գործուղումից վերադառնալուց հետո «Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, իրավապաշտպան Արտակ Զեյնալյանը հայտնաբերել է, որ կողոպտել են կուսակցության՝ Հանրապետության 78, բն 19 հասցեում գտնվող գրասենյակը, կոտրել դռան ապակին ու ներխուժել իր սենյակ։ Գողացել են համակարգչի մոնիթորը, ալեհավաքի կոդազերծող սարքը, դրա հեռակառավարման վահանակները, դարակներում ինչ-որ բան են փնտրել և նույնիսկ խոհանոցից տարել են սուրճը։ Սակայն դարակում դրված 16 հազ. դրամին ձեռք չեն տվել։
Մեկնաբանելով կատարվածը՝ Ա. Զեյնալյանը «7օր»-ին ասել է.
-Բնականաբար, դա ուղղված է «Հանրապետություն» կուսակցության դեմ կամ նաև իմ դեմ՝ որպես հասարակական-քաղաքական գործչի, որպես իրավապաշտպանի, որովհետև դա իմ աշխատասենյակն է, և հիմնական թիրախը եղել է իմ աշխատասենյակը։ Նպատակը դժվարանում եմ ասել՝ որն է, բայց, համենայնդեպս, այն կապված է իմ, մեր գործունեության հետ։
Նա նաև ասել է, որ հաղորդում է տվել գողության մասին, ոստիկանները եղել են կուսակցության գրասենյակում, արձանագրություն են կազմել և վերցրել մատնահետքերը։

Ограблен офис партии «Анрапетутюн»
После возвращения из командировки в Вашингтон, член политсовета партии «Анрапетутюн», правозащитник Артак Зейналян обнаружил, что офис партии, находящийся по адресу ул. Анрапетутян 78, кв. 19, был ограблен. Украли монитор компьютера, декодер антенны, пульты дистанционного управления. Грабители искали что-то в шкафах и даже украли кофе, но находившиеся в шкафу 16 тыс. драм не взяли.
Комментируя инцидент, А. Зейналян сказал «7or»:
«Естественно, это направлено против партии «Анрапетутюн» или против меня, как общественно-политического деятеля, правозащитника, поскольку это мой кабинет. И именно мой кабинет стал основной мишенью. Затрудняюсь назвать цель, но, во всяком случае, она связана с моей, нашей деятельностью.
Он также сообщил, что подал заявление в полицию. Сотрудники полиции посетили офис, взяли отпечатки пальцев и составили протокол.