Սերգո Երիցյան. «Քաղաքական տարին կբնորոշեի որպես ճշգրտումների տարի»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՀՀ լեզվի պետական տեսչության պետի պաշտոնակատար Սերգո Երիցյանը պատասխանելով «7օր»-ի այն հարցին, թե ինչպե՞ս կամփոփի 2010թ. քաղաքական տարին՝ ասել է, թե սա ճշգրտումների տարի էր։
-Բնականոն զարգացումներ են, կարծես թե զգացվում  է ընտրությունների շունչը, քաղաքական ուժերը ճշգրտում են իրենց ունեցած հնարավորությունները, ճշգրտում են իրենց հետագա քայլերը, ու ամնեկարևորն այն է, որ այսօր շատ խաղաղ զարգացումների հնարավորություններ է տրված, ու ծանարութեթև անելու վրա է ամեն ինչ հիմնված,-ասել է նա։

Я охарактеризовал бы политический год как год уточнений - Серго Ерицян
Отвечая на встрече с журналистами на вопрос «7or» о том, каковы, по его мнению, итоги 2010 политического года, и.о. начальника Государственной языковой инспекции РА назначен Серго Ерицян заявил, что это год уточнений.
«Это естественный ход развития событий. Кажется, что ощущается дух выборов: политические силы уточняют имеющиеся у них возможности, свои дальнейшие шаги. Самое главное то, что сегодня создана возможность очень мирного развития событий. Всë основано на умении взвешивать свои шаги», - сказал он.