Իտալիայում ընտրել են տարվա ամենավատ ֆուտբոլիստին
«Ռոմա»-ի հարձակվող բրազիլացի Ադրիանոն ընտրվել է 2010թ. Իտալիայի առաջնության ամենավատ ֆուտբոլիստը։ Այս մասին հաղորդում է «Ռոյթերս»-ը։ Ամենավատ ֆուտբոլիստը որոշվում է երկրպագուների քվեարկությամբ, որ անցկացնում է «Rai Radio 2» ռադիոկայանը։ Քվեարկության հաղթողին շնորհում են «Ոսկե աղբաման» (Bidone d'Oro) մրցանակը:
2010թ. Ադրիանոն հաղթել է ակնհայտ առավելությամբ՝ հավաքելով գրեթե երկու անգամ շատ ձայն, քան «Յուվենտուս»-ի հարձակվող Ամաուրին։ Երրորդ տեղը զբաղեցրել է «Միլան»-ի հարձակվող կիսապաշտպան Ռոնալդինյոն։
Ադրիանոն այս մրցանակն արդեն երրորդ անգամ է ստանում։ Նախկինում բրազիլացուն ամենավատ ֆուտբոլիստ են համարել 2006թ. և 2007թ., երբ նա հանդես էր գալիս Միլանի «Ինտեր»-ում։ 2009թ. առաջնության ամենավատ խաղացող էր համարվել «Յուվենտուս»-ից Ֆելիպե Մելոն։

В Италии выбрали худшего футболиста года
Бразильский нападающий «Ромы» Адриано признан худшим футболистом чемпионата Италии в 2010 году, сообщает «Lenta.ru» со ссылкой на «Reuters». Худший игрок традиционно определяется голосованием болельщиков, которое проводит радиостанция «Rai Radio 2». Победителю голосования присуждается приз «Золотое мусорное ведро» (Bidone d'Oro).
Отметим, что в 2010 году Адриано победил с явным преимуществом, набрав почти в два раза больше голосов, чем нападающий «Ювентуса» Амаури. Третье место в опросе «Rai Radio 2» занял атакующий полузащитник «Милана» Роналдиньо.
Адриано получил приз «Золотое мусорное ведро» уже в третий раз. Ранее бразильца признавали худшим футболистом 2006 и 2007 годов, когда он выступал за миланский «Интер». В 2009 году худшим игроком чемпионата Италии был признан Фелипе Мело из «Ювентуса».