Յանուկովիչն առայժմ առաջինն է
Ուկրաինայում կայացած նախագահական ընտրությունների 50,96 արդյունքների հաշվարկով,  36.86%  ձայներով՝  առաջին տեղում Վիկտոր Յանուկովիչն է, ով ներկայացնում է ընդդիմադիր «Մարզերի կուսակցությունը»։ 24. 35%  ձայներով՝ երկրորդ տեղում երկրի վարչապետ Յուլիա Տիմոշենկոն է։ Առաջատարների եռյակում, բոլորի համար անսպասելի, հայտնվել է Ուկրաինայի նախկին Կենտրոնական բանկի նախագահ Սերգեյ Տիգիպկոն։ Նախնական տվյալներով նա ստացել է 13.05% ձայներ։  6.76 % ձայներով՝ չորրորդ տեղում է Գերագույն Ռադայի նախկին խոսնակ Արսենիյ Յացենյուկը, 4,87 % ձայներով՝ նրան հաջորդում է երկրի գործող նախագահ Վիկտոր Յուշչենկոն։ Նախնական տվյալներով Ուկրաինայի նախագահի ընտրություններին մասնակցել է ընտրողսների 66.68 %-ը։
Միջազգային վերլուծաբաններն արդեն իսկ արձանագրում են, որ Ուկրաինայում կայացած նախագահական ընտրությունների արդյունքները վերջնականապես արձանագրեցին «նարնջագույն հեղափոխության» ձախողումը։
Հիշեցնենք, որ առայժմ առավելագույն ձայներ հավաքած Վիկտոր Յանուկովիչը անընդհատ հայտարարել է, որ հաղթանակի դեպքում առաջին հերթին վերականգնելու է հարևան երկրների հետ նախկին կապերը։

Янукович сохранил лидерство после подсчета половины бюллетеней
По результатам обработки 50,96% итоговых протоколов на выборах президента Украины с 36,86% голосов лидирует Виктор Янукович, возглавляющий оппозиционную Партию регионов, сообщает ЦИК. За ним следует премьер-министр страны Юлия Тимошенко с 24,35% голосов. Тройку лидеров с 13,05% голосов по-прежнему замыкает бывший глава Нацбанка Сергей Тигипко.
На четвертом месте с 6,79% голосов избирателей остается экс-спикер Верховной Рады Арсений Яценюк, за ним следует действующий президент Украины Виктор Ющенко с 4,87%. По предварительным данным, явка на прошедших 17 января выборах составила 66,68% избирателей.
Международные аналитики уже заявили, что результаты состоявшихся на Украине президентских выборов окончательно зафиксировали провал «оранжевой революции».
Напомним, что лидирующий на данный момент Виктор Янукович постоянно заявлял, что в случае победы в первую очередь восстановит прежние связи с соседними странами.