Սերժ Սարգսյանն այսօր մեկնում է Մոսկվա
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի հրավերով այսօր աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա։
Նախնական տեղեկություններով՝ հանդիպման ժամանակ կքննարկվեն Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների առաջիկա հանդիպմանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև հայ-թուրքական հարաբերությունների հաստատման և ղարաբաղյան հակամարտության կարագավորման գործընթացները։
Նշենք նաև, որ Ստեփանակերտում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Ռոբերտ Բրադկեն ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ հանդիպումից հետո ճեպազրույց է տվել լրագրողներին և նշել, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի նախագահների հերթական հանդիպումը տեղի կունենա այս շաբաթ:

Сегодня Серж Саргсян отправляется в Москву
Сегодня президент РА Серж Саргсян по приглашению президента РФ Дмитрия Медведева направится в Москву.
По предварительным данным, во время встречи будут обсуждены вопросы, касающиеся предстоящей встречи президентов Армении и Азербайджана, а также процессы установления армяно-турецких отношений и урегулирования Карабахского конфликта.
Отметим также, что сопредседатель Минской группы ОБСЕ Роберт Брадтке во время брифинга после встречи в Степанакерте с президентом НКР Бако Саакяном отметил, что очередная встреча президентов Азербайджана и Армении состоится на этой неделе.