Ոստիկանը մեղադրվում է խուլիգանության մեջ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով 2010թ. հունվարի 15-ին կալանավորվել է ՀՀ Ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի Դավթաշենի բաժանմունքի քրեական հետախուզության խմբի կրտսեր օպերլիազոր Գ. Գրիգորյանը:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2009թ.-ի դեկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 03:20-ի սահմաններում, Գ. Գրիգորյանը, ալկոհոլ և թմրամիջոց օգտագործած վիճակում, «Օմեգա» գիշերային ակումբի դիմաց վիճել է ակումբի անվտանգության աշխատակիցների հետ, հայհոյել ու քաշքշել վերջիններիս, ինչպես  նաև 2 կրակոց արձակել իրեն ամրակցված «Մակարով» տեսակի ատրճանակից:
Գ. Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝ զենքի գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու համար:

Полицейский обвиняется в хулиганстве
15 января 2010г. в рамках уголовного дела, которое расследуется в Специальной следственной службе Армении, был арестован младший оперуполномоченный группы уголовного розыска Давиташенского отделения Маштоцского отдела полиции РА Г. Григорян.
В ходе предварительного следствия выяснилось, что 18 декабря 2009г., в 03:20 ночи, возле ночного клуба «Омега» Г. Григорян, находясь в состоянии алкогольного и наркотического опьянения, поспорил с сотрудниками службы безопасности клуба, оскорблял их, затеял потасовку, а также дважды выстрелил из закрепленного за ним пистолета типа «Макаров».
Г. Григоряну предъявлено обвинение по ст. 258, ч. 4 Уголовного кодекса РА (хулиганство с использованием оружия).
Предварительное следствие по уголовному делу в Специальной следственной службе  продолжается. Об этом сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры Армении.