Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ և 60 միլիմետրանոց ականանե
Մայիսի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1750 կրակոց: Բացի հրաձգային զինատեսակներից՝ ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (32 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ 60 միլիմետրանոց ականանետ (7 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения более 100 раз
Накануне и в ночь на 20 мая на арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 100 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
Из стрелкового оружия различного калибра азербайджанские ВС произвели по армянским позициям около 1750 выстрелов.
На восточном направления линии соприкосновения противник применил также станковый противотанковый гранатомет (32 снаряда), а на северо-восточном – миномет калибра 60 мм (7 снарядов).
Для подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям.