Գալուստ Սահակյան. «Երեկոյան կճշտվի, նոր կհրապարակենք»
Արդեն տեղեկացրել ենք, որ երեկ ուշ երեկոյան ավարտվել է ՀՀԿ գործադիր մարմնի նիստը, որին մասնակցել է նաև ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը: ՀՀԿ մամուլի խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը «7օր»-ին փոխանցել էր, որ նիստում որոշվել է այսօր երեկոյան հրավիրել ՀՀԿ խորհրդի՛ նիստ, որտեղ էլ և կլուծվի Երևանի քաղաքապետի թեկնածության հարցը:
Մամուլում, սակայն, տեղեկություններ են տարածվել, թե երեկ արդեն իսկ որոշում է կայացվել քաղաքապետի պաշտոնում առաջադրել «Հայռուսգազարդ» ընկերության գործադիր տնօրեն Կարեն Կարապետյանին:
-Երեկ բազմաթիվ հարցեր են եղել, միայն Երևան քաղաքի խնդիրը չէ, այնպես որ բոլոր հարցերը, ինչ-որ մամուլում հրապարակավ եղել է, բոլորը քննարկել ենք, պարզապես դիրքորոշումներ ենք արտահայտել, այսօր երեկոյան խորհրդի նիստում նոր վերջնական արդյունքների մասին կհայտնենք,-այսօր «7օր»-ին ասել է ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը։
Հարցին, թե իրո՞ք Երևանի քաղաքապետի ամենահավանական թեկնածուն Կարեն Կարապետյանն է, Գ. Սահակյանը պատասխանել է.
-Բնականաբար, ժամանակից շուտ ոչինչ չեմ ասի։ Տարբեր դիրքորոշումներ կան։ Այնպես որ երեկոյան կճշտվի, նոր կհրապարակենք։ Չեմ կարծում՝ ժամանակից շուտ այդպիսի բևեռացման անհրաժեշտություն կա։

Галуст Саакян: «Вечером будет уточнено, потом только опубликуем»
Вчера поздно вечером состоялось заседание исполнительного органа РПА, на котором принял участие и президент РА Серж Саргсян. Пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов сообщил «7or», что на заседании было решено созвать сегодня вечером заседание совета РПА, на котором будет решен вопрос о кандидатуре мэра Еревана.
В прессе, однако, распространилась информация о том, что вчера уже было принято решение о выдвижении на должность мэра исполнительного директора компании «Армросгазпром» Карена Карапетяна.
«Вчера обсуждалось множество вопросов, помимо проблемы города Еревана. Так что, все вопросы,  которые были опубликованы в прессе, мы обсудили, просто выразили свои позиции. Мы сообщим об окончательных результатах сегодня, на вечернем заседании совета», - заявил сегодня «7or» руководитель Республиканской фракции НС Галуст Саакян.
На вопрос о том, действительно ли Карен Карапетян является наиболее вероятным претендентом на пост мэра Еревана, Саакян ответил:
«Естественно, я не могу сказать что-то раньше времени. Существуют различные позиции. Так что, вечером будет уточнено, потом только опубликуем. Не думаю, что есть необходимость такой поляризации раньше времени».