Իրաքը նախազգուշացրել է ԱՄՆ-ում և Եվրոպայում սպասվելիք ամանորյա ահաբեկչությունների մասին
«Ալ Քայիդա» միջազգային ահաբեկչական կազմակերպությունն ամանորի օրերին ահաբեկությունններ է ծրագրում ԱՄՆ-ի և Եվրոպայի քաղաքներում։ Այս մասին այսօր հաղորդել է «CNN»-ը՝ հղում անելով ամերիկյան ղեկավարության անհայտ աղբյուրին։
ԱՄՆ-ն այս տեղեկատվությունը  ստացել է Իրաքի ղեկավարությունից։ «CNN»-ի աղբյուրի խոսքերով՝ ծրագրված ահաբեկչությունների մասին հարցաքննությունների ժամանակ հայտնել են «Ալ Քայիդա»-ի  գերված ահաբեկիչները։ Խոսքը մահապարտների հարձակումների մասին է, ինչը ծրագրված է դեկտեմբերի 20-ից հունվարի սկզբները։
Միաժամանակ, ամերիկյան հատուկ ծառայությունները չունեն այլ տեղեկություններ, որոնք կհաստատեն ահաբեկիչների ծրագիրը։ Այնուամենայնիվ, ԱՄՆ-ը խորհուրդ է տալիս ամենայն լրջությամբ մոտենալ իրաքցի գործընկերների տեղեկություններին։

Ирак предупредил о рождественских терактах в США и Европе
Международная террористическая организация «Аль-Каида» в рождественские дни готовит теракты в городах США и Европы,  сообщает «Lenta.ru» со ссылкой на «CNN» и на неназванный источник в американском руководстве.
Администрация США получила информацию от руководства Ирака: по словам источника, о готовящихся терактах рассказали на допросах захваченные боевики «Аль-Каиды». Речь идет об атаках смертников, провести которые планируется в период с 20-х чисел декабря до первых чисел января.
В то же время, американские спецслужбы не располагают другой информацией, подтверждающей намерения террористов. Тем не менее, США рекомендуют отнестись к сообщениям иракских коллег со всей серьезностью.