Այսօր Իրանի Ատոմային էներգիայի կազմակերպության ղեկավար Ալի Ակբար Սալեհին պաշտոնապես ստանձնել է Իրանի ԱԳՆ ղեկավարի պաշտոնակատարի պարտականությունները։
Մանուչեհր Մոթաքին, ով 2005 թ.-ից ղեկավարում էր այդ պաշտոնը, չի մասնակցել պաշտոնամուտի արարողությանը։
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 13-ին Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեջադի հրամանագրով Մոթաքին ազատվել էր զբաղեցրած պաշտոնից։
Սալեհին պաշտոնապես նշանակվել է Իրանի արտգործնախարարի պաշտոնակատար

18 декабря глава организации по атомной энергии Ирана Али Акбар Салехи был официально утвержден на пост и.о. министра иностранных дел Ирана.
Отметим, что Манучер Моттаки, который был главой МИД Ирана с 2005 года, не участвовал на церемонии инаугурации.
Напомним, что 13 декабря, указом президента Ирана Махмуда Ахмадинежада, Моттаки был освобожден от занимаемой должности.
Салехи утвержден на должность и.о. главы МИД Ирана