Սամվել Ալեքսանյանը (Լֆիկ Սամո) օրե՞նք է խախտում
Այսօր Մամուլի ազգային ակումբում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ պատգամավոր Վարդան Այվազյանին հարցրել են, թե օրենքի խախտում չէ՞, որ հանրապետական պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանին (Լֆիկ Սամո) պատկանող օղին վաճառվում է 700 դրամից պակաս գնով։
Վ. Այվազյանը պատասխանել է, որ այդպիսի օրենք իրոք կա՝ համաձայն որի կես լիտր և 40% սպիրտայնություն ունեցող օղին չպետք է վաճառվի ոչ պակաս, քան 700 դրամը, իսկ այդ օրենքը խախտողներն էլ պետք է ենթարկվեն 300 հազար դրամ վարչական տույժի։ Այդուհանդերձ, Վ. Այվազյանը նշել է.
-Օրենքի չիրականացումը գործադիր մարմնի խնդիրն է։ Ցանկացած դեպքում օրենքում կարող է ամեն ինչ գրվել և չիրականացվել։

Самвел Алексанян (Лфик Само) нарушает закон?
Председатель постоянной комиссии по экономическим вопросам НС РА Вардан Айвазян подтвердил, что действительно есть закон, согласно которому водка, содержащая 40%  спирта, должна продаваться не меньше 700 драмов, а нарушители этого закона должны подвергнуться административному штрафу в размере 300 тысяч драмов.
Об этом он сказал, отвечая на пресс-конференции в НПК на вопрос одного из журналистов не является ли нарушением закона то, что принадлежащая депутату НС от РПА Самвелу Алексаняну (Лфик Само) водка продается меньше 700 драмов.
«Не реализация закона - это проблема исполнительного органа. В любом случае в законе может быть всё записано и не быть реализованным»,- резюмировал депутат.