Կարեն Կարապետյանը երդվում է
Քաղաքապետարանում սկսվել է Երևանի 53-րդ քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի երդմնակալության արարողությունը։ Հիշեցնենք, որ քաղաքապետի պաշտոնը թափուր էր մնացել Գագիկ Բեգլարյանի հրաժարականից հետո։  Դեկտեմբերի 17-ին՝ իր արտահերթ նիստում Երևանի ավագանին 50 կողմ, 1 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ ընտրեց ՀՀԿ-ի ներկայացրած թեկնածուին՝ «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ի վարչության նախագահ Կարեն Կարապետյանին:
Ընտրություններից հետո պատասխանելով լրագրողների հարցերին՝ Կարեն Կարապետյանը հայտարարել էր, որ համակրում է ՀՀԿ-ին, բայց որոշում, որ կհամալրի այդ կուսակցությանը, չունի։

Началась церемония инаугурации нового мэра Еревана
В мэрии началась церемония инаугурации 53-го мэра Еревана Карена Карапетяна. Напомним, что должность мэра города Еревана осталась вакантной после отставки Гагика Бегларяна. 17 декабря на своем внеочередном заседании, соотношением голосов 50-«за», 1-«против», Совет  старейшин избрал представленного Республиканской партией Армении (РПА) кандидата - председателя правления ЗАО «Армросгазпром» Карена Карапетяна.
После выборов, отвечая на вопросы журналистов, Карен Карапетян заявил, что ему импонирует РПА, но он не намерен пополнить ряды этой партии.