Բելառուսում արգելափակել են անկախ ԶԼՄ-ների կայքերն ու բլոգները
Բելառուսում արգելափակվել են մի քանի ընդդիմադիր կայքեր, ինչպես նաև մուտքը դեպի «LiveJournal», «Twitter», «Facebook» սոցիալական ցանցեր և «Gmail» էլեկտրոնային փոստային ծառայություն։ Այս մասին հաղորդում է «БелаПан»-ը։
Ինչպես պարզվել է, հանրապետության տարածքում դադարել են բացվել «Хартия 97», «Белорусский партизан» կայքերը, ինչպես նաև «Солидарность» թերթի կայքը։ Լրագրողները կարծում են, որ արգելափակումը ուղիղ կապ ունի դեկտեմբերի 19-ին Բելառուսում կայացած նախագահական ընտրությունների հետ։
Թվարկած ինտերնետային միջոցներն աշխուժորեն լուսաբանում էին ընտրությունների ընթացքը՝ ուշադրությունը սևեռելով գործող նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի օգտին արված մեծաքանակ խախտումների վրա։

В Белоруссии заблокированы сайты независимых СМИ и блоги
В Белоруссии заблокирован доступ к ряду оппозиционных сайтов, а также к блогохостингу «LiveJournal», сервису микроблогов «Twitter», социальной сети «Facebook» и почтовому сервису «Gmail», сообщает «БелаПАН».
Как уточняется, на территории республики перестали открываться сайты «Хартия 97», «Белорусский партизан» и сайт газеты «Солидарность». Журналисты считают, что блокировка напрямую связана с президентскими выборами, которые прошли в Белоруссии 19 декабря.
Отметим, что перечисленные интернет-ресурсы активно освещают ход выборов, акцентируя внимание на большом количестве нарушений в пользу действующего президента Александра Лукашенко.