ՀՀ ԱԳ նախարար. «Որևէ մեկը որևէ գործընթացի մեջ չի կարող 100%–ով ասել՝ այսպես կլինի, թե այնպես կլինի»
«Հնարավոր համարո՞ւմ եք հայ-թուրքական գործընթացի ձախողումը» լրագրողի հարցին Է. Նալբանդյանը պատասխանել է, որ եթե Թուրքիան պատրաստ չէ և պատրաստ չլինի գնալ արձանագրությունների վավերացմանը, եթե շարունակի նախապայմանների լեզվով խոսել, ինչ-որ կապակցվածություններ անել և խոչընդոտել ամբողջ առաջընթացը գործընթացում, ապա հնարավոր է համարում։
-Որևէ մեկը որևէ գործընթացի մեջ չի կարող 100%-ով ասել՝ այսպես կլինի, թե այնպես կլինի։ Ես ընդհանրապես չեմ սիրում այդ կարգի կանխատեսումներ անել, ինչպես որ Չերչիլն էր ասում... այն գործիչների նման, երբ ասում են՝ 6 ամիս հետո այսինչը կլինի, հետո 6 ամիս հետո սկսում են բացատրել՝ ինչու դա չեղավ,- նշել է նախարարը։

Глава МИД РА: «Кто-либо, находящийся в процессе, не может на 100% сказать, будет так»
На вопрос журналиста «считаете ли возможным провал армяно-турецкого процесса министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян ответил, что, если Турция не готова и не будет готова пойти на ратификацию протоколов и, если продолжит говорить на языке предусловий и препятствовать прогрессу всего процесса, то считает это возможным.
«Кто-либо,  находящийся в процессе, не может на 100% сказать, будет так  или сяк. Я вообще не люблю делать прогнозы такого рода, какие делал Черчиль... наподобие тех деятелей, когда говорят, что через 6 месяцев будет так, потом через 6 месяцев начинают объяснять, зачем так не произошло», - отметил министр.