Պաշտոնական այցով Երևան կժամանի Յուրի Լուժկովը
Երևանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի հրավերով հունվարի  29-30-ը պաշտոնական այցով Երևան կժամանի Մոսկվայի քաղաքապետ Յուրի Լուժկովի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում կքննարկվեն Մոսկվայի և Երևանի 2008-2011 թթ. համագործակցության ծրագրի կատարման ընթացքին վերաբերվող հարցեր, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ խնդիրներ:
Պաշտոնական այցի ընթացքում կստորագրվի «Մոսկվայի կառավարության և Երևանի քաղաքապետարանի միջև առևտրատնտեսական, գիտատեխնիկական, հումանիտար ոլորտներում համագործակցության մասին» համաձայնագիր:
Նախատեսվում է նաև համագործակցության ծրագրերի ստորագրում Երևանի Կենտրոն և Մոսկվայի Կենտրոնական, ինչպես նաև Ավան և Հյուսիսային վարչական շրջանների միջև' կրթության, մշակույթի, սպորտի, բարեկարգման, կանաչապատման, համատիրությունների գործունեության և քաղաքային տնտեսության մի շարք այլ ոլորտներում:

29 января Юрий Лужков посетит Ереван
29-30 января по приглашению мэра Еревана Гагика Бегларяна в Ереван прибудет делегация, возглавляемая мэром Москвы Юрием Лужковым.
В рамках визита будут обсуждены вопросы, касающиеся реализации программы сотрудничества между Москвой и Ереваном на 2008-2011 годы и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.
Кроме того, будет подписано соглашение «О сотрудничестве между правительством Москвы и мэрией Еревана в торгово-экономической, научно-технической и гуманитарной сферах».
Запланировано подписание ряда программ между ереванскими административными районами Кентрон и Аван и  Центральным и Северным  административными округами Москвы в сферах образования,  культуры, спорта, озеленения, городской хозяйства, деятельности кондоминиумов