2010 թ.–ին հանրապետությունից մեկնածների թիվը 19,8 %-ով գերազանցել է ժամանածների թվին
Ըստ ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության Միգրացիոն պետական ծառայության տվյալների՝ 2010 թ. հունվար-նոյեմբեր ամիսներին միգրացիայի բացասական սալդոն (հանրապետությունից մեկնածների թվի գերազանցումը հանրապետություն ժամանածների թվին) նախորդ տարվա նույն  ժամանակահատվածի համեմատ  ավելացել  է 7,7 հազարով կամ 19,8 %-ով և կազմել է -46,3 հազար մարդ, իսկ ՀՀ քաղաքացիների մասով' -55,2 հազար մարդ:
Նոյեմբերին միգրացիայի դրական սալդոն կազմել է 11,9  հազար մարդ՝ նախորդ տարվա նոյեմբերի 15,7 հազարի դիմաց:
Ընթացիկ տարվա հունվար-նոյեմբեր ամիսներին ուղևորահոսքերի ընդհանուր ծավալը՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի  համեմատ, ավելացել է 552,0 հազար մարդով կամ 21,1 %-ով և կազմել է 3172,1 հազար մարդ:
Օդային տրանսպորտով սահմանը հատած ուղևորների տեսակարար կշիռն ուղևորափոխադրումների ընդհանուր ծավալում կազմել է 46,0%:

В 2010 году число отбывших из Армении превысило число прибывших на 19,8%
Согласно данным административного управления Государственной миграционной службы Армении, в январе-ноябре 2010г. отрицательное сальдо миграции (превышение числа лиц, отбывших из страны над числом лиц, прибывших в страну), по сравнению с тем же периодом прошлого года, увеличилось на 7,7 тыс. или на 19,8%, составив 46,3 тыс. человек, а среди граждан РА - 55,2 тыс. человек.
В ноябре положительное сальдо миграции, по сравнению с прошлогодним показателем (15,7 тыс.человек) составило 11,9 тыс. человек .
По сравнению с прошлогодним показателем, за январь-ноябрь текущего года общий объем пассажироперевозок увеличился на 552,0 тыс. человек или на 21,1 %, составив 3172,1 тыс. человек.
Удельный вес пассажиров, пересекших границу воздушным транспортом,  в общем объеме пассажироперевозок составил 46,0%.