Դավիթ Ջամալյան. «Արցախի ժողովրդի անվտանգության երաշխավորը ՀՀ–ն է»
-Այն, ինչ տեղի է ունեցել մինչ այսօր, շարունակվելու է նաև հաջորդ տարի' հրադադարի ռեժիմի խախտումներ, դիվերսիաներ և այլն: Մենք մշտապես պետք է պատրաստ լինենք դրան,- լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ռազմական հոգեբան Դավիթ Ջամալյանը։
Նա նաև նշել է, որ Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի ծավալած դիվանագիտական պատերազմը շարունակվում է ու թշնամին անընդմեջ փորձում է փոփոխել հակամարտության կարգավորման բանակցությունների ձևաչափը:
Այս անգամ ադրբեջանական քարոզչամեքենան թիրախ է դարձրել այն հանգամանքը, որ ՀՀ քաղաքացիներն իրենց մասնակցությունն ունեն Արցախի պաշտպանության հարցում։
-Սակայն, այստեղ տեղին է հիշեցնել, որ համաձայն ՀՀ ռազմական դոկտրինի՝ Արցախի ժողովրդի անվտանգության երաշխավորը Հայաստանի Հանրապետությունն է,- ընդգծել է փորձագետը։

Давид Джамалян: «Гарантом безопасности народа Арцаха является Республика Армения»
«То, что происходило до сих пор - нарушение режима прекращения огня, диверсии и т. д. - продолжится и в следующем году. Мы постоянно должны быть готовы к этому», - сказал военный психолог Давид Джамалян во время встречи с журналистами.
Он также отметил, что диверсионная война Азербайджана против Армении продолжается, и враг постоянно пытается изменить формат переговоров по урегулированию конфликта.
На этот раз азербайджанский агитпроп избрал своей мишенью то обстоятельство, что граждане Республики Армения принимают участие в обороне Арцаха.
«Однако, здесь уместно напомнить, что, согласно военной доктрине РА, гарантом безопасности народа Арцаха является Республика Армения», - подчеркнул эксперт.