Խ. Հարությունյան. «Արձանագրությունների վավերացումը կլինի ապրիլի 23–ից ոչ ուշ»
Հայաստանի Քրիստոնեա-Դեմոկրատական կուսակցության նախագահ Խոսրով Հարությունյանն ասել է, թե հայ-թուրքական արձանագրությունների վերաբերյալ ՍԴ որոշումը Թուրքիայի համար ուղղակի առիթ էր, որ խուսափի դրանք վավերացնելուց ։
-Դա  ընդամենը առիթ է, որովհետև մինչ այդ նրանք արդեն հայտարարել էին, որ բազում խնդիրներ կան, որոնք չկարգավորելը մեծ խոչընդոտ է ստեղծում Թուրքիայի խորհրդարանում արձանագրությունների վավերցաման համար,-նշել է նա։
Ըստ Խոսրով Հարությունյանի, սակայն, արձանագրությունները կմտնեն վերջնական փուլ։
-Խորապես համոզված եմ, որ այս արձանագրությունները կհասնեն իրենց տրամաբանական ավարտին և կվավերացվեն թե՛ Հայաստանի, և թե՛Թուրքիայի խորհրդարանների կողմից։ Ողջամիտ ժամակետներն արդեն ուրվագծվում են, և դա կլինի ապրիլի 23-ից ոչ ուշ,-ասել է նա։

Х.Арутюнян: «Ратификация протоколов будет не позднее 23 апреля»
Председатель Христианско-Демократической партии Армении Хосров Арутюнян сказал, что решение КС относительно армяно-турецких протоколов просто было поводом, чтобы избежать их ратификации.
«Это было просто поводом, поскольку до этого они уже объявляли, что есть множество проблем, урегулирование которых создает множество препятствий для ратификации протоколов в парламенте Турции», - отметил он.
По словам Хосрова Арутюняна, однако, протоколы войдут в завершающий этап.
«Глубоко убежден, что эти протоколы найдут свое логическое завершение и будут ратифицированы как со стороны Армении, так и Турции. Разумные сроки уже очерчиваются, и это будет не позднее 23-ого апреля», - сказал он.