ՀՀԿ փոխնախագահը հնարավոր է համարել, որ արձանագրությունների վավերացման առումով սխալներ լինեն
Հաշվի առնելով, որ ՀՀԿ 12-րդ համագումարում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հայտարարել է՝ չի սխալվում նաև, ով չի գործում՝ այսօր «7օր»-ը ՀՀԿ փոխնախագահ Ռազմիկ Զոհրաբյանից հետաքրքրվել է, թե կոնկրետ ինքն ինչո՞ւմ է սխալվել։
-Դժվար է ասել։ Կարող է՝ շատ մանր-մունր սխալներ լինեն, բայց առանձնապես տենց չեմ սխալվել ես,- պատասխանել է Ռ. Զոհրաբյանը՝ միաժամանակ նշելով, որ չկա մարդ, որ իր կյանքի ընթացքում չսխալվի։
«Մտավախություն չունե՞ք, որ հայ-թուրքական արձանագրություններին կողմ քվեարկելով՝ սխալ թույլ կտաք»,- «7օր»-ի այս հարցին ի պատասխան էլ ՀՀԿ փոխնախագահն ասել է.
-Այ հենց դրա համար ասված է՝ չի սխալվում նա, ով չի գործում։ Շատ հնարավոր է՝ ինչ-որ սխալներ նաև լինեն, բայց զարգացում պետք է, հարևանի հետ հարաբերություններ պետք  են։ Դրա համար ենք մենք գնում դրան։ Սահմանադրական դատարանի որոշումը մեզ համար երաշխիք դարձավ, որ մենք չենք սխալվելու, կամ դա ցուցման նման բան է, որպեսզի մեր հայ պաշտոնյաները, երբ արձանագրությունների հաստատումից հետո կգնա գործունեության շարունակություն, այդպիսի սխալներ չգործեն, ճիշտ կողմնորոշվեն։

Зампредседателя РПА: «Очень возможно, что какие-то ошибки будут...»
Учитывая, что на 12-м съезде РПА президент РА Серж Саргсян заявлял, что не ошибается тот, кто ничего не делает, сегодня «7ор» поинтересовался у зампредседателя РПА Размика Зограбяна, в чем он ошибался.
«Трудно сказать. Может быть много мелких ошибок, но особо я не ошибался», - ответил Р. Зограбян, в то же время, отметив, что нет человека, который за свою жизнь ни разу не ошибался.
Отвечая же на вопрос «7ор» «нет ли у Вас обеспокоенности, что проголосовав за армяно-турецкие протоколы, Вы допустите ошибку», зампредседателя РПА сказал:
«Это как раз для того и сказано, что не ошибается тот, кто ничего не делает. Очень возможно, что какие-то ошибки будут, но развитие нужно, отношения с соседом нужны. Поэтому мы идем на это. Решение Конституционного суда для нас стало гарантией, что мы не ошибемся или же это что-то вроде указания, чтобы наши армянские чиновники не делали таких ошибок, правильно сориентировались, когда продолжится деятельность после ратификации протоколов».