Ադրբեջանական զինված ուժերը խախտել են հրադադարը
Ինչպես տեղեկացնում են ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայությունից, փետրվարի 9-ի լույս 10-ի գիշերը և ամբողջ օրվա ընթացքում Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի երկայնքով հրադադարի ռեժիմի խախտում է գրանցվել։
Համաձայն տեղեկատվության՝ ադրբեջանցիները փոքր տրամաչափի զենքից կրակ են բացել ղարաբաղյան կողմի վրա, ինչպես նաև դիպուկահարների կողմից կրակ է բացվել Հորադիսի, Ջաբրաիլի և այլ տարածքների ուղղությամբ։
-ԼՂՀ  բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները ձեռնարկել են համարժեք գործողություններ,-ընդգծված է հայտարարության մեջ։

Азербайджанские ВС нарушили перемирие
По информации пресс-службы министерства обороны Нагорного Карабаха, в ночь с 9-е на 10-е февраля и в течение дня на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана был зафиксирован ряд нарушений режима прекращения огня.
Cогласно сообщению, азербайджанская сторона обстреляла карабахские позиции из малокалиберного стрелкового оружия и снайперских винтовок в направлениях Горадиза, Караханбейли, Сейсулана, Джраберда а и др. "Передовые подразделения Армии обороны НКР предприняли адекватные действия", - отмечается в сообщении.