Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային:
Քննարկվել են ՀԱՊԿ  շրջանակում համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերը գոհունակություն են հայտնել 2009թ. Կազմակերպության ընդունած եւ իրագործած առանցքային որոշումների, մասնավորապես, ՀԱՊԿ անդամ երկրների կողմից  արագ արձագանքման համատեղ ուժերի ստեղծման համաձայնագրի ստորագրման կապակցությամբ:
Զրուցակիցները նաեւ կարեւորել են ՀԱՊԿ կառույցների ձեւավորման գործընթացում առկա աշխույժ դինամիկան 2010թ. եւս պահպանելու եւ դրանից բխող իրավապայմանագրային դաշտն ամբողջացնելու անհրաժեշտությունը:

Президент Серж Саргсян принял генерального секретаря ОДКБ Николая Бордюжу
Президент Серж Саргсян принял сегодня генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николая Бордюжу.
Обсуждались вопросы, касающиеся сотрудничества в рамках ОДКБ.
Стороны высказали удовлетворенность в связи с ключевыми решениями, принятыми и осуществленными Организацией в 2009 г., в частности, по поводу подписания странами ОДКБ соглашения о создании совместных сил оперативного реагирования.
Собеседники также подчеркнули, что необходимо в 2010 году сохранить существующую оживленную динамику процесса формирования структур ОДКБ и, исходя из этого, дополнить договорно-правовое поле.