ՀԱԿ–ն ու ՀՅԴ–ն ամենակարևոր հարցի շուրջ ընդհանուր եզր չունե՞ն
«Իրավունք դե ֆակտո» ակումբում ՀԱԿ-ՀՅԴ համագործակցության հարցին անդրադառնալով՝ Արա Նռանյանն ասել է, որ քաղաքական ուժերը կարող են համագործակցել՝ սկսելով նախ և առաջ մեկ կամ երկու խնդիրներից։
Նա նշել է, որ Դաշնակցության առաջնային խնդիրն այսօր հայ-թուրքական արձանագրությունների դեմ պայքարն է. «Ցավոք, այսօր ՀԱԿ-ը կարծես հայ-թուրքական արձանագրությունների դեմ պայքարին չի միանում, չի միանում «ոչ»-ի շարժմանը, և ես կցանկանայի այդ պատասխանն ստանալուց հետո ասել՝ մենք կարո՞ղ ենք համագործակցել, թե՞ ոչ»։
-Քաղաքականության մեջ ընդհանրապես ոչինչ բացառել հնարավոր չէ,- ասել է Ա. Նռանյանը և ավելացրել, որ հնարավոր է՝ պահ լինի, որ տարաձայնություններ ունեցող քաղաքական ուժերն ունենան նաև ընդհանուր որոշակի եզրեր.

АНК и АРФД вокруг самого важного вопроса не имеют общих граней?
В клубе «Иравунк де факто» касаясь вопроса сотрудничества АНК и АРФД Ара Нранян сказал, что политические силы могут сотрудничать, начав, прежде всего, с одной или двух задач.
Он отметил, что первоочередной задачей Дашнакцутюн сегодня является борьба против армяно-турецких протоколов. «К сожалению, сегодня АНК как будто не присоединяется к борьбе против армяно-турецких протоколов, не присоединяется к движению «нет», и я бы пожелал после получения этого ответа сказать, мы можем сотрудничать или нет?», - задается вопросом депутат.
«В политике вообще ничего нельзя исключать», - сказал А.Нранян и добавил, что возможно будет момент, что имеющие разногласия политические силы будут иметь также определенные общие грани.
«Сегодня, к сожалению, вокруг самого важного вопроса, у нас нет общих граней», - резюмировал А.Нранян.