Ներսես Նազարյան. «Ես կարոտախտով չեմ տառապում»
-Ես կարոտախտով չեմ տառապում, որովհետև 26 տարի այս համակարգում եմ։ Համակարգի նկատմամբ ոչ մի կարոտախտ չունեմ,-ասել է Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետ Ներսես Նազարյանը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, թե խոսակցություններ են պտտվում, որ ՀՀ ոստիկանապետի փոփոխություն է տեղի ունենալու, իսկ նոր պաշտոնում նշանակվելու համար շոշափվում են Ներսես Նազարյանի և Վլադիմիր Գասպարյանի անունները։ Հիշեցնենք, որ ընդամենը մեկ շաբաթ առաջ ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանը նույն հարցին պատասխանելիս ասել էր, թե իր գլխին սև ամպեր չեն կուտակվել, իսկ այդ խոսակցությունները տարածում են այդ պաշտոնի հետ սիրավեպ կառուցած և կարոտախտով տառապող մարդիկ։
-Չեմ ուզում նախարարի ասածը մեկնաբանել. և՛ Նազարյանը, և՛ Գասպարյանը չեն ուզենա, որ իրենց անունը շոշափվի։ Կան ուժեր, որոնք ուզում են լարում մտցնել։ Ամենակարևորն այն է, որ մենք մեզ կարողանանք պահել այնպես, որ նման խարդավանքի չգնանք և համակարգը նորմալ ու հանգիստ պահենք, ինչը և արվում է,-նշել է Ն. Նազարյանը։
Այնուամենայնիվ, նա ասել է, թե յուրաքանչյուր բաժանմունքի պետ ցանկություն ունի բաժնի պետ դառնալու.
-Ցանկությունը բոլորի մոտ կա, դա վատ ցանկություն չի, և որևէ մեկը չի կարող դրան քննադատաբար վերաբերվել։

Нерсес Назарян: «Я не страдаю ностальгией»
«Я не страдаю ностальгией, поскольку 26 лет я нахожусь в этой системе. В отношении системы у меня нет никакой ностальгии», - сказал начальник управления Полиции города Еревана Нерсес Назарян, отвечая на вопрос журналиста о том, что ходят слухи, что будет смена начальника Полиции РА, а для назначения на новую должность обсуждаются имена Нерсеса Назаряна и Владимира Гаспаряна. Напомним, что всего лишь неделю назад начальник полиции Алик Саркисян, отвечая на тот же вопрос, сказал, что «над его головой не сгустились черные тучи, а эти разговоры распространяют люди, строящие роман с этой должностью и страдающие ностальгией».
«Не хочу комментировать сказанное министром - и Назарян, и Гаспарян не захотят, чтобы их имена затрагивались. Есть силы, которые хотят внести напряжение. Самое главное, чтобы мы смогли себя держать так, чтобы не идти на подобный сговор и нормально и спокойно держать систему, что и делается», - отметил Н.Назарян.
Тем не менее, он сказал, что любой начальник отделения имеет желание стать начальником отдела.
«У всех есть желание, это неплохое желание, и кто-либо не может к нему относиться критически», - сказал он.