Լևոն Զուրաբյանը հուսով է, որ մարտի 1–ին լավ «խաղ» է լինելու
«Արցախ» ակումբում հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ Հայ ազգային կոնգրեսի համակարգող Լևոն Զուրաբյանը հրաժարվել է մանրամասներ ներկայացնել, թե մարտի 1-ի հանրահավաքի ժամանակ ի՞նչ հարցեր են բարձրացվելու.
-Մարտի 1-ի միտինգի մասին մեր հայտարարության մեջ մենք ինչ-որ չափով արդեն ներկայացրել ենք օրակարգը։ Բացի դրանից՝ բոլորին հայտնի է, որ Տեր-Պետորսյանը հունվարի 8-ին արդեն հայտարարել էր, թե ինքը հանդես կգա կոնկրետ ծրագրային առաջարկներով։ Ավելին ասել չեմ ցանկանում։ Ասեմ ձեզ նաև՝ ինչո՞ւ. որովհետև այսօր մոդայիկ ֆուտբոլային տերմիններով սա մոտավորապես նման է նրան, որ խաղից առաջ հայտարարվի խաղի արդյունքը։ Դուք այդպիսի խաղ կուզե՞ք դիտել։ Հուսով լինենք, որ լավ խաղ է լինելու։

Левон Зурабян надеется, что 1-го марта будет хорошая «игра»
Во время пресс-конференции в клубе «Арцах» координатор Армянского национального конгресса Левон Зурабян отказался представить подробности о том, какие вопросы будут затронуты во время митинга 1-го марта АНК.
«В нашем заявлении о митинге 1-го марта мы в какой-то мере уже представили повестку. Кроме того, всем известно, что 8-го января Тер-Петросян заявил, что он выступит с конкретными программными предложениями. Ничего более сказать не желаю. Скажу вам почему. Потому что, говоря модными сегодня футбольными терминами, это примерно похоже на то, что результаты игры будут объявлены до игры. Вы захотите смотреть такую игру? Будем надеяться, что будет хорошая игра», - отметил оппозиционер.