ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ. «Եթե Ադրբեջանը թեկուզ 5 րոպե համոզված լինի, որ պատերազմում հաղթանակի կհասնի, կսկսի այդ պատերազմը»
«7օր»-ի խնդրանքով անդրադառնալով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Սաֆար Աբիևի այն հայտարարությանը, որ եթե Հայաստանը դուրս չգա իրենց հողերից, Հարավային Կովկասում նոր մեծ պատերազմն անխուսափելի է՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Սեյրան Շահսուվարյանն ասել է.
-Արդեն սովորել ենք այդ հայտարարություններին։ Եթե Ադրբեջանը թեկուզ 5 րոպե համոզված լինի, որ պատերազմում հաղթանակի կհասնի, բոլորդ էլ համոզված եք, որ նա կսկսի այդ պատերազմը։
Ս. Շահսուվարյանը նաև հավելել է, որ Ս. Աբիևի այդ հայտարարությունը հավանաբար ներքին օգտագործման և Ադրբեջանի ժողովրդին ինչ-որ բան ցույց տալու համար է արվել։

Пресс-секретарь Минобороны РА: «Если Азербайджан хотя бы на 5 минут был уверен, что одержит победу в войне, то начал бы эту войну»
Комментируя по просьбе «7or» заявление министра обороны Азербайджана Сафара Абиева, что если Армения не выведет войска, то новая большая война на Южном Кавказе станет неизбежной, пресс-секретарь Министерства обороны РА Сейран Шахсуварян сказал:
«Уже привыкли к этим заявлениям. Если Азербайджан хотя бы на 5 минут был уверен, что одержит победу в войне, все уверены, что он начал бы эту войну»
С. Шахсуварян также добавил, что заявление С. Абиева вероятно было сделано для внутреннего потребления и демонстрации чего-либо народу Азербайджана.