«Պահանջում ենք ԱՆՀԱՊԱՂ հաստատել փոփոխված Ընտրական օրենսգիրքը». hոկտեմբերի 31-ից՝ անժամկետ բողոքի ցույց
«Շտապ հավաք ԱԺ մոտ՝ Բաղրամյան պողոտայի մուտք։ Պահանջում ենք ԱՆՀԱՊԱՂ արտահերթ նիստում հաստատել Ընտրական Օրենսգրքի փոփոխությունները, որոնք ժամանակավոր կառավարության անցումային ծրագրի և հեղափոխության օրակարգի մասն են։
Հավաքվում ենք Բաղրամյան պողոտայում անժամկետ բողոքի ցույցի՝ սկսած ժամը 13:00-ից՝ հոկտեմբերի 31-ին՝ չորեքշաբթի օրը։
Կառավարության ծրագրում ամրագրված էր այս օրենքի հաստատումը՝ որպես արտահերթ ընտրությունների անցկացման նախապայման, ուստի անթույլատրելի ենք համարում գալիք ընտրությունների անցկացումն առանց նշված փոփոխությունների հաստատման։ Այդ փոփոխությունները նվազեցնելու են ընտրական գրավի չափը և ԱԺ անցողիկ շեմը, ինչը բխում է նոր իրավիճակից ու նոր ուժերի շահերից, և չի բխում հին, հակահեղափոխական ուժերի շահերից»։

«Требуем НЕЗАМЕДЛИТЕЛЬНО утвердить изменения в Избирательный кодекс»: с 31 октября начинается бессрочная акция протеста
Гражданская инициатива «Мы – хозяева нашей страны» выступила с заявлением, в котором говорится:
«Срочный сбор возле здания Национального собрания, со стороны проспекта Баграмяна. Требуем НЕЗАМЕДЛИТЕЛЬНО утвердить на внеочередном заседании изменения в Избирательный кодекс, которые являются составной частью программы временного правительства и повестки дня революции.
С 13:00 31 октября собираемся на бессрочную акцию протеста на проспекте Баграмяна.
В программе правительства было закреплено принятие этого закона, как предусловия проведения внеочередных выборов, поэтому считаем недопустимым их проведение без осуществления указанных изменений. Данные изменения снизят размер избирательного залога и проходной барьер в НС, что продиктовано новой обстановкой и интересами новых сил, а также не в интересах старых, контрреволюционных сил».