Նիկոլ ՓաշինյանՆ ու Բակո Սահակյանն այցելել են Արցախի արևելյան սահմանագիծ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 4-ին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ այցելել է հանրապետության արեւելյան սահմանագծի մի շարք հատվածներ, տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին եւ տիրող իրավիճակին:
Հայկական երկու հանրապետությունների ղեկավարներին ուղեկցում էին ԱՀ պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը, ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:
nikkol-472x265
ԱՐՑԱԽԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻ
ՏԵՂԵԿԱՏՎՈՒԹՅԱՆ ԳԼԽԱՎՈՐ ՎԱՐՉՈՒԹՅՈՒՆ
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում նկար է հրապարակել՝ զինծառայողների, ինչպես նաև ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանի և ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի հետ։

Никол Пашинян и Бако Саакян посетили приграничные участки на востоке Арцаха
4 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном посетил ряд участков границы на востоке республики, где ознакомился с ходом службы военнослужащих и текущей ситуацией.
Глав обоих армянских государств сопровождали министр обороны Республики Арцах Левон Мнацаканян, директор Службы национальной безопасности Республики Армения Артур Ванецян, другие должностные лица.
nikkol-472x265
Никол Пашинян опубликовал на своей странице в «Facebook» селфи с армянскими солдатами.
«Имя нам – армянская армия», – так подписал фотографию и.о. главы правительства Армении.
nikol-pashinyan-472x265
На заднем плане видны президент Арцаха Бако Саакян и директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян.