Հայտնի է Սամվել Բաբայանի գործով դատական նիստի օրը
Հայտնի է դարձել ԼՂՀ ՊԲ նախկին հրամանատար, ԼՂ պաշտպանության նախկին նախարար Սամվել Բաբայանի և մյուսների գործով դատական նիստի օրը։
Ինչպես տեղեկանում ենք «Դատալեքս» տեղեկատվական համակարգից, դատական նիստը նշանակված է նոյեմբերի 23-ին: Գործը քննելու է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մարինե Մելքոնյանը։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 15-ին Վճռաբեկ դատարանը մասնակի բավարարել էր Սամվել Բաբայանի փաստաբանի բողոքը՝ գործն ուղարկելով առաջին ատյանի դատարան՝ նոր քննության։ Վճռաբեկ դատարանը նաև որոշել էր փոխել Բաբայանի խափանման միջոց կալանավորումը։

Известна дата судебного заседания по делу Самвела Бабаяна
Стала известна дата проведения судебного заседания по делу бывшего командующего АО НКР, экс-министра обороны НКР Самвела Бабаяна и остальных.
Как сообщается на официальном сайте «datalex.am», судебное заседание назначено на 23 ноября. Дело будет рассматриваться судьей Марине Мелконян в суде общей юрисдикции столичных административных округов Кентрон и Норк-Мараш.
Напомним, что 15 июня Кассационный суд частично удовлетворил жалобу адвоката Самвела Бабаяна с просьбой направить дело на пересмотр в суд первой инстанции. Кассационный суд решил также изменить меру пресечения в отношении Бабаяна в виде ареста.