Հայաստանում է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությունը
Հայաստանում է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությունը՝ նախագահ  Ժոաո Սոարեշի գլխավորությամբ։
Պատվիրակությունը Երևանում հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Պատվիրակությանը կընդունի նաև Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը:
Այսօր նախատեսված է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության հանդիպումը Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ։
Մարտի  13-16-ը Սոարեշի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ադրբեջան: Երևանում և Բաքվում քննարկումների  հիմնական թեման լինելու է ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորումը:
Ժոաո Սոարեշի ղեկավարած պատվիրակության կազմում է նաև ԵԱՀԿ ԽՎ-ի Լեռնային Ղարաբաղի հարցով հատուկ ներկայացուցիչ Գորան Լենմարկերը:

Делегация Парламентской ассамблеи ОБСЕ в Армении
Делегация Парламентской ассамблеи ОБСЕ, возглавляемая председателем Жоао Соарешем, находится в Армении.
Делегация проведет в Ереване встречи с президентом РА Сержом Саргсяном, председателем НС Овиком Абрамяном, министром иностранных дел Эдвардом Налбандяном, председателем НС Нагорно-Карабахской Республики Ашотом Гуляном. Кроме того, делегацию примет Католикос Всех армян Гарегин Второй.
На сегодня запланирована встреча делегации ПА ОБСЕ с председателем Национального собрания РА Овиком Абрамяном.
13-16 марта делегация, возглавляемая Соарешом, посетит Азербайджан. Основной темой обсуждений в Ереване и Баку станет вопрос урегулирования Карабахского вопроса.
В состав возглавляемой Жоао Соарешем делегации входят также специальный представитель ПА ОБСЕ по вопросу Нагорного Карабаха Горан Ленмаркер.