Երևանից հավելյալ ուժեր են բերվել Լոռի (տեսանյութ)
Երևանի քաղաքային երթուղիները սպասարկող չորս վարդագույն ավտոբուսներով քիչ առաջ Վանաձոր են տեղափոխվել ոստիկանական խմբեր։
«Ազատության» հարցերին ի պատասխան, ոստիկաններն ասացին, որ Երևանից հավելյալ ոստիկանական ուժեր են բերվել՝ ընտրությունները վերահսկելու համար։
Այս լուրը հաստատեց նաև ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության պետ Արամ Ղազարյանը։
Ղազարյանն ասաց, որ սա նորմալ, իրավաչափ պատշաճ վերահսկողություն ապահովելու համար ձեռնարկված միջոցառում է և որևէ արտառոց բան չկա։
«Ազատության» հարցին ի պատասխան, թե մտավախություն կա՞, որ այդտեղ կարող են խախտումներ լինել, և հարկ լինի ոստիկանության միջամտության, ավելի ուժեղացված վերահսկողության, Ղազարյանը խնդրեց այդ հարցով դիմել ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչություն։

Из Еревана в Лори переброшены дополнительные силы полиции (видео)
Сегодня из Еревана в Ванадзор (Лорийский марз) на четырех автобусах, обслуживающих городские маршруты армянской столицы, были доставлены группы полицейских.
В ответ на вопросы Радио «Азатутюн», полицейские сообщили, что из Еревана прибыли дополнительные полицейские силы для осуществления контроля за выборами.
Начальник управления полиции по Лорийскому марзу Арам Казарян подтвердил эту информацию.
Казарян сказал, что это нормально и является мероприятием для обеспечения надлежащего, законного контроля, и что в этом нет ничего экстраординарного.
В ответ на вопрос Радио «Азатутюн», присутствует ли обеспокоенность в том, что могут быть нарушения, поэтому возникнет необходимость вмешательства полиции и усиленного контроля, Казарян попросил обратиться с этим вопросом в отдел по связям с общественностью Полиции РА.