Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀԿ Գործադիր մարմնի նիստ
Դեկտեմբերի 8-ի երեկոյան Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել ՀՀԿ Գործադիր մարմնի նիստ։ Այն տևել է շուրջ 30 րոպե: Նիստում քննարկվել է Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանի հետ կապված միջադեպը, ինչպես նաև հաջորդ քաղաքապետի ընտրության հետ կապված կազմակերպչական հարցեր:
Համաձայն «Երևանում տեղական ինքնակառավարման և տարածքային կառավարման մասին» օրենքի՝ Երևանի քաղաքապետի լիազորությունները ժամանակավորապես ստանձնելու է Երևանի առաջին փոխաքաղաքպետը՝ Տարոն Մարգարյանը, որից հետո Երևանի ավանագանին նշանակում է Երևանի քաղաքապետի ընտրության օրը: Քաղաքապետի հրաժարականից հետո մեկ ամսվա ընթացքում Երևանի ավագանին կատարելու է նոր  քաղաքապետի ընտրություն:

Состоялось заседание Исполнительного органа РПА во главе с Сержем Саргсяном
Вечером 8 декабря состоялось заседание Исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА) под председательством президента Армении Сержа Саргсяна. Оно длилось около 30 минут. На заседании был обсужден инцидент, связанный с бывшим мэром Еревана Гагиком Бегларяном, а также организационные вопросы относительно выборов следующего мэра.
Согласно закону «О местном самоуправлении и территориальном управлении Еревана», после отставки мэра его полномочия временно переходят к первому заместителю - Тарону Маркаряну. После этого Совет старейшин Еревана назначает день выборов мэра Еревана. После подачи мэра в отставку, в течение месяца Совет старейшин Еревана проведет новые выборы мэра.