Պաշտպանության բանակը որևէ անօդաչու թռչող սարքի կորուստ չի ունեցել. Արցախի ՊՆ
Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունը Աղդամի հատվածում հայկական անօդաչու թռչող սարքի խոցման մասին լուրերը համարում է ապատեղեկատվություն:
«Փետրվարի 21-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայության տարածած հաղորդագրությունն առ այն,թե իբր Աղդամի հատվածում խոցվել է հայկական անօդաչու թռչող սարք, իրականությանը չի համապատասխանում: Պաշտպանության բանակը որևէ անօդաչու թռչող սարքի կորուստ չի ունեցել: Ինչ վերաբերում է ադրբեջանական լրատվամիջոցներում հրապարակված լուսանկարներին, ապա դրանք ակնհայտ հին կադրեր են: Հատկանշական է նաև, որ Բաքվի տարածած ապատեղեկատվությունը, չգիտես ինչու, «պատահականորեն» համընկավ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից տարածաշրջան կատարած այցի հետ»,- «Արմենպրես» հաղորդմամբ՝ ասված է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:
ԱՀ ՊՆ-ն հիշեցումնում է, որ Արցախի զինված ուժերն, ինչպես միշտ, ունեն բոլոր հնարավորություններն անվտանգ և արդյունավետ կիրառելու իրենց տրամադրության տակ եղած անօդաչու թռչող սարքերի յուրաքանչյուր տեսակ:
«Հավաստիացնում ենք, որ ինչպես առայսօր ենք դրանք օգտագործել, այնպես էլ հարկ եղած դեպքում բավականին նպատակասլաց կերպով կկիրառենք նաև այսուհետ»,-նշված է հաղորդագրութունում:

Армия обороны беспилотника не теряла – Минобороны Арцаха
Пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах считает дезинформацией сообщение об уничтожении армянского беспилотного летательного аппарата в Агдамском районе.
«Заявление, сделанное пресс-службой Министерства обороны Азербайджана 21 февраля о том, что армянский беспилотник был якобы обстрелян в Агдаме, не соответствует действительности. Армия обороны не теряла ни одного беспилотного летательного аппарата. Что касается фотографий, опубликованных в азербайджанских СМИ, то они явно устаревшие. Также примечательно, что распространенная Баку дезинформация “случайно” совпала с визитом сопредседателей Минской группы ОБСЕ в регион», – говорится в сообщении пресс-службы МО Республики Арцах.
Министерство обороны Республики Арцах напоминает, что арцахские вооруженные силы, как всегда, имеют все возможности безопасно и эффективно использовать имеющиеся в их распоряжении все виды беспилотных летательных аппаратов.
«Мы заверяем вас, что как мы их использовали до сих пор, так и, при необходимости, будем целенаправленно использовать их», – говорится в сообщении.