ՀՀ–ում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպանը Երևան կժամանի հաջորդ շաբաթ
Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսին Երևան կժամանի հաջորդ շաբաթ: Այս մասին նշված է ՀՀ–ում ԱՄՆ դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում։
«Ուրախությամբ հայտնում ենք, որ հաջորդ շաբաթ Միացյալ Նահանգների դեսպան Լին Թրեյսին կժամանի Երևան»,– նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ Լին Մ. Թրեյսին երդվել էր ծառայել Հայաստանի Հանրապետությունում որպես Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան: Դեսպան Թրեյսին ԱՄՆ դիվանագիտական ծառայության ավագ կադրային դիվանագետ է և Հայաստանում ներկայացնելու է Միացյալ Նահանգների նախագահին:

Новоназначенный посол США прибудет в Ереван на следующей неделе
Новоназначенный чрезвычайный и полномочный посол США Лин Трейси прибудет в Ереван на следующей неделе. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает официальный сайт посольства США в Армении в «Facebook».
«С радостью сообщаем, что на следующей неделе Чрезвычайный и полномочный посол США Лин Трейси прибудет в Ереван», – говорится в сообщении.
Ранее Лин Трейси принесла присягу, обязуясь служить в Республике Армения в качестве чрезвычайного и полномочного посла США. Лин Трейси – старший кадровый дипломат дипломатической службы США.