Քիչ հետո ԱԺ-ն քվեարկության կդնի ԼՂՀ անկախության ճանաչման մասին օրինագիծը
Այսօր ԱԺ նիստի մեկնարկից հետո  «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանից հետաքրքվել է, թե ե՞րբ է քվեարկության դրվելու ԼՂՀ անկախության ճանաչման մասին օրինագիծը:
-Վաղն Արցախի անկախության հանրաքվեի 19-ամյակն է, և դրան ընդառաջ մեր ճշմարտության պահն է և մեծամասնության խնդրանոքվ մենք հետաձգել էինք այդ քվեարկությունը մինչև այսօր, որպեսզի մենք վաստակելով այդ ազգային միասնությունը, այս քվեատախտակը լիացնենք կանաչ գույնով:
Ի պատասխան Հ. Աբրահամյանը տեղեկացրել է, որ ՀՀ 2011թ. պետական բյուջեի քվեարկությունից հետո ԼՂՀ անկախության ճանաչման հարցը նույնպես կդրվի քվեարկության:

Сегодня НС вынесет на голосование законопроект о признании независимости НКР
Сегодня во время заседания Национального собрания депутат парламентской фракции «Наследие» Раффи Ованнисян поинтересовался у председателя НС Овика Абрамяна о том, когда будет вынесен на голосование законопроект о признании независимости НКР.
«Завтра 19-я годовщина референдума о независимости Арцаха. По просьбе большинства, мы отсрочили голосование, чтобы достигнув национального единства, заполнить табло для голосований зеленым цветом», - заявил Ованнисян.
В ответ на это, О. Абрамян сообщил, что после голосования по государственному бюджету РА 2011г. на голосование будет вынесен и проект признания независимости НКР.