Ստեփան Սաֆարյանը` Գագիկ Բեգլարյանի հրաժարականի և Գևորգ Դանիելյանի հեռացման մասին
-Առայժմ լուրջ վերլուծության կարիք կա, թե քաղաքապետի հրաժարեցման իրական դրդապատճառները որոնք են,-«7օր»-ին ասել է «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը:
Նա հակված է կարծելու, որ Գագիկ Բեգլարյանի և նախագահականի աշխատակցի հետ կատարված միջադեպը պարզապես առիթ կարող էր հանդիսանալ:
-Մի տեսակ տպավորություն ունեմ, որ ՀՀԿ-ում ինչ-որ խմբեր կան, որոնք ՀՀԿ-ի նախընտրական ցուցակը կազմելուց առաջ փորձում են չեզոքացնել այն բոլոր դերակատարներին, ովքեր կարող են ցուցակի կազման վրա ազդեցություն ունենալ: Եվ այս միջադեպում շոշափվող անուններն այդպիսի անձինք են,-ասել է Ս. Սաֆարյանը:
Իսկ ՀՀ արդարադատության նախարար Գևորգ Դանիելյանի  հրաժարականը բացարձակապես անակնկալ է եղել Ս. Սաֆարյանի համար:

Степан Сафарян об отставке Гагика Бегларяна и увольнении Геворка Даниеляна
«Сейчас существует потребность в серьезном анализе для выяснения того, каковы реальные мотивы отставки Гагика Бегларяна», - сказал «7or» руководитель фракции «Наследие» Степан Сафарян.
Он склонен полагать, что инцидент, связанный с Гагиком Бегларяном и сотрудником аппарата президента, просто мог быть поводом.
«У меня такое впечатление, что в РПА есть какие-то группировки, которые перед составлением предвыборного списка РПА пытаются нейтрализовать тех исполнителей ролей, которые могут оказать воздействие на составление списка. И связанные  с данным инцидентом  лица являются таковыми», - сказал Сафарян.
Что касается отставки министра юстиции РА Геворка Даниеляна, то для С. Сафаряна это было совершенно неожиданно.