Ռոբերտ Քոչարյանին առաջադրված մեղադրանքը հստակեցնելու վերաբերյալ ՀՔԾ մերժումը բողոքարկվել է դատարան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին Հատուկ քննչական ծառայության կողմից առաջադրված մեղադրանքի հստակեցման վերաբերյալ՝ պաշտպանական խմբի ներկայացրած միջնորդությունը՝ ՀՔԾ-ի կողմից մերժելու որոշումը բողոքարկվել է դատարան:
Ներկայացված բողոքի քննության վերաբերյալ նախօրեին կայացել է դատական նիստ, որին մասնակցել են Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբից Հայկ Ալումյանը, դատախազ Պետրոսյանը ևՀՔԾ քննիչ Մուշեղյանը:
Հաջորդ դատական նիստի արդյունքում կկայացվի դատարանի որոշումը, իսկ դատական նիստի օրվա և ժամի վերաբերյալ կտեղեկացնենք լրացուցիչ:

Отказ ССС уточнить предъявленное Роберту Кочаряну обвинение обжалован в суде
Решение об отклонении Специальной следственной службой (ССС) представленного группой защиты второго президента Армении Роберта Кочаряна ходатайства об уточнении предъявленного ему обвинения обжаловано в суде.
Накануне состоялось судебное заседание по рассмотрению поданной жалобы, в котором участвовали представитель команды защиты Роберта Кочаряна Айк Алумян, прокурор Петросян и следователь ССС Мушегян.
Решение будет принято на следующем судебном заседании. О дате и времени судебного заседания команда защиты Роберта Кочаряна сообщит дополнительно.