ԲՀԿ-ական պատգամավորը մեկնաբանել է պաշտոնանկությունները
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանը չի կարծում, որ Գագիկ Բեգլարյանի և Գևորգ Դանիելյանի հրաժարականները ՀՀԿ-ում առկա ներքին խմորումների հետևանքն են: Այս մասին նա ասել է «7օր»-ի հետ զրույցում' նշելով.
-Ես գիտեմ, որ հանրապետության նախագահը իր բոլոր բարձր պաշտոնների ժամանակ միշտ հարգել է կարգապահությունը, և ընդհանրապես պատշաճությունը' հատկապես պաշտոնակիրների կտրվածքով: Եվ շատ տրամաբանական է, որ նման երևույթի վերաբերյալ ինքը չի կարող հանդուրժողական մոտեցում հանդես բերել:
ԲՀԿ-ական պատգամավորը հավելել է նաև, որ գործադիր իշխանության ղեկավարումը հանրապետության նախագահի լիազորությունն է, հետևաբար և նրա համար ավելի տեսանելի է, թե որտեղ ինչ աստիճանի պատշաճություն կա:
-Սա կարող է նշան լինել նաև այն բանի, որ ցանկացած պաշտոնակիր պետք է հասկանա, որ սա պետություն է, որ սա հասարակություն է, բնակչություն է, ուրեմն բոլորս օրենքի առաջ հավասար ենք ու որևէ մեկին չի թույլատրվում այդ շրջանակներից դուրս գործել,-նշել է Վ. Բոստանջյանը:

Депутат партии «Процветающая Армения» прокомментировал отставки
Депутат фракции «Процветающая Армения» Вардан Бостанджян не думает, что отставки Гагика Бегларяна и Геворка Даниеляна являются последствиями  внутренних брожений, имеющихся в РПА. Об этом он сказал в беседе с «7or», отметив:
«Я знаю, что президент республики во время службы на высших должностях всегда уважал дисциплину и пристойность, особенно, на уровне должностных лиц. Вполне логично, что он не может проявить толерантный подход к подобному явлению».
Депутат партии «Процветающая Армения» добавил также, что руководство над  исполнительной властью  входит в полномочия президента республики, а следовательно, ему виднее, где и в какой мере есть пристойность?
«Это может быть знаком того, что любое должностное лицо должно понимать, что это государство, общество, население, а значит, мы все равны перед законом и никому не позволительно действовать вне этих рамок», - отметил Бостанджян.