«Եթե նման վտանգ լինի, ես հաստատ այստեղ նստած չեմ լինի»
Վերջերս  ասեկոսեներ են պտտվում, թե պաշտպանության նախարարությունը հավաքում է զորացրվածների զինգրքույկները, իսկ անձնագրային վարչությունը վիզաների ելքի արտոնագիր չի տրամադրում։ Վերջին հանգամանքը բացատրվում է սահմանում լարվածության առկայությամբ։
-Սահմանի վրա ոչ մի լարվածություն չկա, դրանք կեղծ լուրեր են կեղծ մարդկանց կողմից տարածվող,-«7օր»–ին ասել է ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Սեյրան Շահսուվարյանը։
Նա նշել է, թե հակված է մտածելու, որ այդ լուրերի տարածումը ոմանց ձեռնտու է, և դրանք տարածվում են նպատակաուղղված. «Եթե նման վտանգ լինի, ես հաստատ այստեղ նստած չեմ լինի»,-նշել է նա։

«Если будет подобная опасность, то я точно не буду здесь сидеть»
В последнее время ходят слухи, что Министерство обороны РА собирает военные билеты демобилизовавшихся граждан, а визовое управление не предоставляет разрешение на выезд. Последнее обстоятельство объясняется наличием напряженности на границе,
«Никакой напряженности на границе нет, это ложные вести и распространяются лживыми людьми», - сказал глава управления Минобороны РА по связям с общественностью Сейран Шахсуварян в беседе с «7or».
С. Шахсуварян считает, что распространение такой информации выгодно некоторым лицам, и они делают это целенаправленно: «Если будет подобная опасность, то я точно не буду здесь сидеть».