«Վրացական» կուսակցությունը կհրատարակի «Միխայիլ Սահակաշվիլիի հանցագործությունների սև գիրքը»
Ընդդիմադիր «Վրացական» կուսակցությունը նախապատրաստում է «Միխայիլ Սահակաշվիլիի հանցագործությունների սև գրքի» հրատարակությունը։ Սրա մասին այսօր հայտնել է կուսակցության գլխավոր քարտուղար Կոկա Գունցաձեն։ Նա ամփոփել է դեկտեմբերի 3-7-ին Ժնևում կայացած՝ կուսակցության առաջնորդների և հիմնադիրների հանդիպումը։ Այդ հանդիպման ընթացքում ընդունված որոշումներից մեկը վերաբերում է «սև գրքի» հրատարակմանը։ Գունցաձեի խոսքերով՝ գրքում կներառվեն Սահակաշվիլիի՝ ինչպես հասարակությանը հայտնի, այնպես էլ շատ անհայտ հանցագործություններ։ Գիրքը մեծ տպաքանակ է ունենալու և նախատեսված է հասարակության լայն շրջանակների համար։
Բացատրելով նոր կուսակցության նպատակներն ու խնդիրները՝ Գունցաձեն հայտնել է, թե դրանք հետապնդում են երկու նպատակ՝ իշխանության արագ և անցավ փոփոխություն և ժամանակակից պետության ամուր հիմքերի ստեղծում։

«Грузинская партия» издаст «Черную книгу преступлений Михаила Саакашвили»
Оппозиционная Грузинская партия готовит к изданию «Черную книгу преступлений Михаила Саакашвили». Об этом на состоявшейся 9 декабря пресс-конференции сообщил генсек партии Кока Гунцадзе. Он подытожил результаты встречи лидеров и учредителей партии, которая проходила 3-7 декабря в Женеве. В числе принятых на этой встрече решений было и издание «черной книги». По словам Гунцадзе, в книгу войдут как известные обществу, так и многие неизвестные факты преступных действий Саакашвили. Книга будет издана большим тиражом и предназначена для широкой общественности.
Учредительный съезд Грузинской партии состоялся 24 ноября. Активную борьбу «Грузинская партия» намерена начать будущей весной и обещает, что эта борьба будет бескомпромиссной и обязательно будет доведена до конца.
Разъясняя цели и задачи новой партии, Кока Гунцадзе сообщил, что они преследуют две цели - быструю и безболезненную смену власти и создание прочных основ современного государства.