Սահակաշվիլին Զելենսկուն կոչ է արել Պուտինին «չզիջել»
Վրաստանի նախկին նախագահ եւ Օդեսայի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սաակաշվիլին վկայակոչելով Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի հետ բանակցությունների «մեծ փորձը»՝ Ուկրաինայի նոր իշխանություններին կոչ է արել «չզիջել» ՌԴ նախագահին: Նա իր կարծիքը հայտնել է «Ֆեյսբուքում» հրապարակած տեսաուղերձում, փոխանցում է Gazeta-ն:
Սահակաշվիլին այս մասին ասել է՝ մեկնաբանելով Պուտինի հրամանը՝ Ուկրաինայի հարավ-արեւելքում գտնվող ինքնահռչակված Դոնեցկի եւ Լուգանսկի ժողովրդական հանրապետությունների բնակիչներին անձնագրերի տրամադրման դյուրացման մասին:
Քաղաքական գործիչը հավաստել է, որ Ուկրաինայի ընտրված նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին չպետք է գնա Պուտինին «զիջումների», քանի որ Ռուսաստանի նախագահը «դա երբեք չի գնահատի»: Նա հավելել է, որ Ուկրաինան չպետք է Մոսկվային ո՛չ «փոքր խորհրդանշական զիջում» անի, ո՛չ «մեծ»:

Саакашвили призвал Зеленского не «уступать» Путину
Бывший президент Грузии и экс-губернатор Одессы Михаил Саакашвили, ссылаясь на «большой опыт» переговоров с российским лидером Владимиром Путиным, призвал новые украинские власти «не уступать» президенту. Свое мнение он выразил в видеообращении в «Фейсбук», передает «Gazeta.ru».
Об этом Саакашвили заявил, комментируя указ Путина об упрощении выдачи паспортов жителям самопровозглашенных республик ДНР и ЛНР, которые находятся на юго-востоке Украины.
Политик заверил, что избранному президенту Украины Владимиру Зеленскому не следует идти Путину на «уступки», так как президент России «никогда этого не оценит». Он добавил, что Украине не следует делать Москве ни «маленьких символических уступок», ни «больших».