Ֆրանսիայի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները քննարկել են ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացը
Փարիզում այսօր հանդիպել են Ֆրանսիայի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Ժան-Իվ Լե Դրիանը և Էլմար Մամեդյարովը:
Ըստ երկու երկրների պաշտոնական աղբյուրների՝ կողմերը քննարկել են ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման գործընթացը:
Ֆրանսիայի դիվանագիտական գերատեսչության ղեկավարը ընդգծել է վստահության ամրապնդմանն ուղղված քայլերի իրագործումը, որոնց շուրջ Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարները պայմանավորվել են Վիեննայում մարտի 29-ին տեղի ունեցած հանդիպման ընթացքում:
Ըստ Ֆրանսիայի արտգործնախարարության մամուլի ծառայության՝ Լե Դրիանը հավաստիացրել է իր ադրբեջանցի պաշտոնակցին, որ Ֆրանսիան՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ, վճռական և անկողմնակալ է հակամարտության կարգավորման ուղիներ փնտրելու հարցում։

Главы МИД Франции и Азербайджана обсудили процесс карабахского урегулирования
В Париже состоялась встреча министров иностранных дел Франции и Азербайджана Жана-Ив Ле Дриана и Эльмара Мамедъярова, сообщает Ридио «Азатутюн».
Согласно официальным источникам двух стран, стороны обсудили процесс урегулирования карабахского конфликта.
Глава внешнеполитического ведомства Франции подчеркнул важность реализации шагов, направленных на укрепление доверия, о которых лидеры Азербайджана и Армении договорились на встрече в Вене 29 марта.
Согласно пресс-службе МИД Франции, Ле Дриан заверил азербайджанского коллегу, что Франция, как страна-сопредседатель Минской группы ОБСЕ, решительно настроена и беспристрастна в вопросе поиска путей урегулирования конфликта.