Ջիվան Գասպարյան. «Եթե ես գնամ «Եվրատեսիլ», կգնամ ոնց որ հայ»
«Հայելի» ակումբում «Եվրատեսիլ 2010»-ին իր մասնակցության մասին խոսելիս  հանրահայտ դուդուկահար Ջիվան Գասպարյանն ասել է.
-Ես՝ իբրև հայ, մտածում եմ՝ եթե իմ գնալը պետք է օգնի այդ աղջկան, կգնամ, բայց ես մայիսի 22-ին համերգ ունեմ Իտալիայում սիմֆոնիկ նվագախմբի և մեծ կոմպոզիտոր Լյուդվիգոյի հետ, իսկ իրենք ամսի 21-ին պետք է մեկնեն։ Եթե նրանք համաձայնվեն, որ ես իմ համերգից հետո գնամ, այն ժամանակ կգնամ, քանի որ Հայաստանի պատվի հետ է կապված,- ասել է նա։
Նա նշել է, որ այդ մրցույթով չի հետաքրքրվում, քանի որ իր համար այդ մրցույթը պիոներական է. «Եթե կանաչի ծախողը պետք է ինձ թվանշան դնի, կամ հեռախոսով պետք է ասեմ՝ խնդրում եմ՝ ինձ այս դրեք և այլն, և այլն, ես դա ինքնագործունեություն եմ համարում։ Ես 16 միջազգային մրցույթ ունեմ, որտեղ 40-50 պրոֆեսոր է նստել և գնահատել ինձ։ Եթե ես գնամ, ապա կգնամ ոնց որ հայ, եթե պետք է, որ մյուսը Հայաստանում լինի, դրա համար մեծ սիրով կգնամ»։

Дживан Гаспарян: «Если я поеду на «Евровидение», то поеду как армянин»
Говоря в клубе «Айели» о своем участии в «Евровидение-2010», знаменитый дудукист Дживан Гаспарян сказал:
«Я как армянин, думаю, что если мое участие должно помочь этой девушке, то я поеду, но 22 мая у меня концерт в Италии с симфоническим оркестром и выдающимся композитором Людовиго, а они 21 мая должны отправиться. Если они согласятся, чтобы я поехал после своего концерта, тогда я поеду, поскольку это связано с честью Армении», - сказал он.
Дживан Гаспарян отметил, что не интересуется этим конкурсом, поскольку для него он является пионерским: «Если продавец зелени должен поставить мне оценку или я по телефону должен попросить поставить мне тот или иной балл и т. п. и т. д., то я считаю это самодеятельностью. Я участвовал в 16 международных конкурсах, где меня оценивали 40-50 профессоров. Если я поеду, то поеду как армянин. Если нужно, чтобы следующий раз конкурс прошел в Армении, то я с радостью поеду».