Ինդոնեզիայում առնվազն 17 մարդ է զոհվել նավաբեկության հետևանքով
Ինդոնեզիայի ափերի մոտ առնվազն 17 մարդ Է զոհվել, եւս մեկն անհայտ կորած Է համարվում մարդատար նավի խորտակման հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է «Սինհուա» գործակալությունը՝ վկայակոչելով փրկարարներին:
Նավը հունիսի 17-ին շրջվել Է Արեւելյան Ճավայի նահանգի ափերի մոտ, ավելի վաղ տեղեկացվել Էր միջադեպի հետեւանքով երկու մարդու զոհվելու մասին: Գործակալության տվյալներով՝ նավաբեկությունից փրկվել Է 39 ուղեւոր: Ներկայում որոնողափրկարարական գործողությունը շարունակվում Է. դրան մասնակցում Է չորս ջրասուզորդ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Индонезии 17 человек погибли при кораблекрушении
Не менее 17 человек погибли, один считается пропавшим без вести в результате крушения пассажирского судна у берегов Индонезии, передает агентство «Синьхуа» со ссылкой на старшего спасателя.
Судно перевернулось у берегов провинции Восточная Ява в понедельник, ранее сообщалось о гибели в результате инцидента двоих человек, сообщает РИА «Новости».
По данным агентства, при крушении выжили 39 пассажиров судна. В настоящее время поисково-спасательная операция продолжается, в ней участвуют четыре водолаза.