«Առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում Հանրապետական կուսակցությունը մեծամասնություն չի կազմելու»
-Առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում Հանրապետական կուսակցությունը մեծամասնություն չի կազմելու,-ասել է Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը՝ պատասխանելով «7օր»-ի հարցին, թե ինքը  հերթական խորհրդարանական ընտրություններում ԱԺ կազմում փոփոխություններ կանխատեսո՞ւմ է.
-Արտահերթ ընտրություններն իրատեսական չեմ համարում, որովհետև ուժերը պատրաստվում են հերթական ընտրություններին։
Նրա խոսքերով՝ ՀՀԿ-ն մեծամասնություն չի կազմի, քանի որ «եթե այն դաշտում, որտեղ փող էին բաժանում, ժամանակին կար 1-2 կուսակցություն, հիմա 99%-ը, ով հավակնում է և ուզում է ընտրվել (բացի ԺԿ-ից), այդ դաշտում է՝ զրկվելով հեղինակությունից»։
-Այս անգամ շատ կլինեն կուսակցությունները, որոնք կմասնակցեն ընտրություններին,-ավելացրել է Տիգրան Կարապետյանը։

На предстоящих парламентских выборах Республиканская партия не составит большинства
"На предстоящих парламентских выборах Республиканская партия не составит большинства", - сказал председатель Народной партии Тигран Карапетян, отвечая на вопрос "7or" о том, предвидит ли он изменения в составе Национального собрания на предстоящих парламентских выборах.
"Внеочередные выборы реалистичными не считаю, потому что силы готовятся к очередным выборам". По его словам РПА большинства не составит, потому что "если раньше 1-2 партии раздавали деньги, то сейчас 99% тех, кто претендует и хочет быть избран, занимаются этим (кроме Народной партии)".