Իրանը ողջունում է Սիրիայի վերաբերյալ Պուտինի և Էրդողանի որոշումները
Թեհրանը ողջունում Է Սիրիայի իրադրության կայունացման վերաբերյալ Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի եւ Թայիփ Էրդողանի որոշումները: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտարարել Է Իրանի ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Աբաս Մուսավին:
«Իրանը ողջունում Է ցանկացած քայլ, որը կբերի տարածքային ամբողջականության պահպանմանն ու ազգային ինքնիշխանության ամրապնդմանը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանի իրադրության կայունացմանը»,-ասել Է Մուսավին:
Նա նաեւ հույս Է հայտնել, որ ընդունված որոշումները կօգնեն փարատելու Թուրքիայի անհանգստությունն իր անվտանգության համար, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Иран приветствует решения Путина и Эрдогана по урегулированию в Сирии
Тегеран приветствует решения президентов России и Турции Владимира Путина и Тайипа Эрдогана по стабилизации обстановки в Сирии, заявил официальный представитель МИД Ирана Аббас Мусави, передает РИА «Новости».
«Иран приветствует любой шаг, который приведет к сохранению территориальной целостности и укреплению национального суверенитета, а также стабилизации обстановки в регионе», - следует из сообщения Мусави.
Положительно оценив решения президентов России и Турции, он выразил надежду, что это поможет устранить обеспокоенность Турции за свою безопасность.