Տիգրան Կարապետյան. «Մենք իշխանություններին կարմիր քարտ ցույց կտանք»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Ժողովրդական» կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանը անդրադարձել է Մատենադարանի մոտ փետրվարի 28–ին` ժամը 15։00–ին կայանալիք իրենց հանրահավաքին և նշել, թե ի զարմանս շատերի` այն մարդաշատ է լինելու։
–Երբ փետրվարի 15–ին մենք որոշեցինք մեր համաժողովը դուրս բերել փողոց, որովհետև դահլիճի համար մեզնից պահանջեցին 10 մլն, ոմանց թվաց, թե ժողովուրդը նվազել է։ Ո՛չ, ժողովուրդը չի կարող նվազել. արդարության շուրջը միշտ կլինի ժողովուրդ, որովհետև խնդիրը Կարապետյանինը չէ՝ ո՛չ աթոռակռիվ եմ տանում, ո՛չ էլ նախագահի կռիվ, այլ արդարության կռիվ ենք տանում ու կտանենք մինչև վերջ,–ասել է նա։
Ըստ Տիգրան Կարապետյանի՝ իրենց կարելի է միայն մեկ ձևով հանդարտեցնել՝ ոչնչացնելով։
–Եթե Հայաստանում կան մարդիկ, որոնք հայ մարդկանց ուզում են ոչնչացնել, ուրեմն թող ոչնչացնեն։ Մենք պատրաստ ենք դրան ու ոչ էլ վախենում ենք որևէ մեկից,–ընդգծել է նա։
Տիգրան Կարապետյանի խոսքերով՝ ինչպես և նախապես է ասվել, եթե մինչև փետրվարի 28–ը իշխանությունները չկատարեն «Ժողովրդական» կուսակցության կողմից ընդունված հայտարարագրի 18 կետանոց պահանջները, ապա հանարահավքի ժամանակ նրանց կարմի քարտ ցույց կտրվի։
–Մենք  ցանկանում էին համագործակցություն իշխանությունների հետ հանուն ժողովրդի, սակայն ոնց տեսնում ենք, չկան իշխանությունների կողմից քայլեր, ուստի մենք պատրաստում ենք մեր կարմիր քարտերը։ Մենք  կպահանջենք արտահերթ ընտրություններ։ Ի տարբերություն ՀԱԿ–ի՝ մենք սկզբում պահանջում ենք խորհրդարանական, հետո նախագահական ընտրություններ։ Գուցե ՀԱԿ–ը միանգամից իրեն նախագահ է ճանաչում, դրա համար էլ սկզբում նախագահական են պահանջում,–ասել է նա։

Мы покажем властям красную карточку - Тигран Карапетян
На встрече с журналистами председатель Народной партии Тигран Карапетян говорил о предстоящем 28 февраля, в 15:00, митинге у Матенадарана, отметив, что, на удивление многим, митинг будет многолюдным.
«Когда 15 февраля мы решили провести наш съезд на улице, поскольку с нас требовали 10 млн драмов за предоставление зала,  некоторым показалось, что количество митингующих уменьшилось. Нет! Этого не может быть: вокруг идеи справедливости всегда будет стоять народ, потому что проблема не моя, ведь я не веду борьбу за президентское кресло. Мы  лишь боремся за справедливость и будем вести эту борьбу до конца», - отметил Т.Карапетян.
По мнению Карапетяна, их можно заставить молчать лишь одним способом – уничтожив их.
«Если в Армении есть люди, которые хотят уничтожить армян, то пусть уничтожают. Мы готовы к этому и не боимся никого!», - добавил он.
По словам Тиграна Карапетяна, как и было ранее сказано, если до 28 февраля власти не выполнят 18 требований, которые отмечены  в предъявленной Народной партией петиции, то они покажут властям красную карточку.
«Мы хотели сотрудничать с властями во имя народа, однако, как видим, действий со стороны властей нет. Следовательно, мы готовим наши красные карточки. Мы потребуем проведения внеочередных выборов. В отличие от АНК мы сначала требуем проведение парламентских, а затем уже президентских выборов. Может быть, АНК сразу провозглашает своего кандидата президентом, поэтому и требует сначала провести президентские выборы», - подчеркнул Карапетян.