Հրայր Թովմասյանի սանիկը կրկին կալանավորվեց (տեսանյութ)
ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի սանիկ Նորայր Փանոսյանը կալանավորվեց։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 9-ին, լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Փանոսյանի պաշտպան Տիգրան Աթանեսյանը։
«Դատական համակարգը շատ ավելի տխուր վիճակում է քան՝ Ռոբերտ Քոչարյանի եւ Սերժ Սարգսյանի օրոք։ Այն պարզապես ոչնչացված է։ Կամակատարային, խայտառակ որոշում է կայացվել։ Այն մենք, իհարկե, կբողոքարկենք»,-ասաց Աթանեսյանը։
Նշենք, որ նոյեմբերի 6-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանը կալանավորումից ազատ էր արձակել Նորայր Փանոսյանին` հիմնավոր կասկածի բացակայության հիմքով։
Հիշեցնենք, որ Նորայր Փանոսյանին առաջադրված մեղադրանքը լրացվել էր՝ նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ-ի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, այն է՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը, որն անզգուշությամբառաջացրել է ծանր հետեւանքներ եւ կրկին կալանավորելու միջնորդություն ներկայացվել։

Крестник Грайра Товмасяна снова арестован (видео)
Крестник председателя Конституционного суда Грайра ТовмасянаНорайр Паносян – арестован. Об этом в беседе с журналистами 9 января заявил адвокат Паносяна Тигран Атанесян.
«Судебная система находится в гораздо более печальном положении, чем при Роберте Кочаряне и Серже Саргсяне. Она просто уничтожена. Принято позорное решение. Его мы, конечно, обжалуем», – сказал Атанесян.
Отметим, что 6 ноября Апелляционный уголовный суд освободил Норайра Паносяна из-за отсутствия обоснованного подозрения. Напомним, что обвинение, выдвинутое Норайру Паносяну, было дополнено: ему предъявлено обвинение по ч. 2 ст. 308 УК РА (злоупотребление должностными полномочиями, повлекшее по неосторожности тяжкие последствия).