Վահան Հովհաննիսյան. «Դու ո՞վ ես ախր»
ԱԺ ճեպազրույցների ժամանակ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Վահան Հովհաննիսյանն անդրադարձել է «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորների, բացօթյա առևտրով զբաղվողների և ոստիկանների միջև երեկ տեղի ունեցած միջադեպին։
–Ես տեղյակ եմ, որ ոստիկանության առաջնորդներից հեռուստաելույթներ են ոմանք ունեցել։ Ինքս չեմ տեսել, բայց որքան հասկանում եմ, արդեն ոստիկանությունը սկսում է հասարակությանը դասեր տալ՝ ի՞նչ կարելի է ասել կառավարությանը, ի՞նչ կարելի է պահանջել, իսկ ի՞նչ չի կարելի պահանջել։ Քաղաքական գնահատականներ են սկսում ոստիկանները տալ ընթացող գործընթացներին։ Սա հավանաբար Սահմանադրության և օրենսդրության հետ ծանոթ չլինելու հետևանքն է, որովհետև ոստիկանության խնդիրը մեզ դասեր տալը չէ, այլ կարգուկանոն հաստատելը,–ասել է Վ. Հովհաննիսյանը։
Նա նաև նշել է, որ հավանաբար ոստիկանների շրջանում կան մարդիկ, ովքեր հասարակության մեջ իրենց դերը լուրջ քաղաքական են համարում և կարծում են, թե իրենք իրավունք ունեն գնահատականներ և որակումներ տալ այս կամ այն քաղաքական ուժին, նրա վարքին.
–Օրինակ, մեզ էլ խորհուրդներ են տալիս, որ մենք շտապեցինք մեր հայտարարությունն անելով։ Հարց է՝ դու ո՞վ ես ախր։

Ваан Ованнисян: «Кто ты вообще такой?!»
Сегодня во время брифингов в Национальном собрании РА глава фракции АРФД Ваан Ованнисян коснулся вчерашнего инцидента между гражданами, занимающимися уличной торговлей, и полицией.
«Мне известно, что некоторые из представителей полиции выступали по телевидению. Я сам не слышал это выступление, но, как понимаю, уже полиция начинает давать обществу уроки, как можно говорить правительству, что можно требовать, а что нет. Представители полиции начинают давать текущим событиям политические оценки. По всей вероятности, это последствие того, что они незнакомы с Конституцией и законодательством. Задача полиции не в том, чтобы давать нам уроки, а в установлении порядка», - заявил Ваан Ованнисян.
Он отметил также, что, видимо,  среди представителей полиции есть такие, которые считают свою роль в обществе политической и думают, что у них есть право давать оценки и характеристики  той или иной политической силе и ее поведению.
«Например, нам тоже дают советы, мол, мы поспешили со своими заявлениями. Так и хочется спросить: «Кто ты вообще такой?!».